Skills-Arena
Kursy online
Kursy online

Kursy online

Nasze kursy online oferują doskonałą okazję do nauki nowych umiejętności, doskonalenia zawodowych kompetencji i poszerzania horyzontów w wybranych dziedzinach. Oferujemy bogatą gamę kursów przez internet, które są prowadzone przez ekspertów w swoich dziedzinach, co zapewnia wysoką jakość i praktyczne podejście do nauki. Dostęp do materiałów edukacyjnych 24/7 umożliwia naukę w dowolnym miejscu i czasie, a po ukończeniu kursu online każdy uczestnik otrzymuje certyfikat, potwierdzający umiejętności i zdobyte kompetencje. Nauka na naszej platformie to nie tylko inwestycja w wiedzę, ale także krok w stronę sukcesu osobistego i zawodowego.

Co zyskasz dzięki naszej platformie?

Dostępność 24/7dostępność do kursów online 24/7 z poziomu urządzenia mobilnego i komputera stacjonarnego
Wysoki standardwysokiej jakości materiały video: wykłady trenerów oraz scenki sytuacyjne
Raportyraporty postępów i aktywności
Szeroka ofertaszeroka oferta tematów szkoleniowych niezbędnych w każdym biznesie
Różnorodnośćkrótkie, angażujące moduły, animacje whiteboard, quizy, praktyczne case'y
Certyfikatcertyfikat ukończenia kursu online potwierdzony egzaminem końcowym
Nowoczesne metodyprogram szkoleniowy wykorzystujący nowoczesne metody nauczania i wykwalifikowani trenerzy
Elastycznośćzajęcia praktyczne: sesje live i czat z trenerami, warsztaty grupowe online lub na sali szkoleniowej

Zobacz jak to działa

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, który przybliży treści i sposób działania naszej platformy szkoleniowej oraz korzyści płynące ze współpracy ze Skills-Arena.

Wszystkie kursy online

Wszechstronna oferta naszych szkoleń to wszechstronny rozwój i sukces Twoich pracowników.

Wybierz kategorie
Akademia szefa

Akademia szefa

13h 46min
Kurs „Akademia Szefa” jest kompleksowym projektem doskonalenia umiejętności menedżerskich. Porusza następujące zagadnienia: komunikacja nastawiona na współpracę, asertywność w roli lidera, rozwiązywanie konfliktów, motywowanie, inteligencja emocjonalna w pracy szefa oraz delegowanie i egzekwowanie. Zawartość merytoryczna całego kursu „Akademia Szefa” jest odpowiednikiem 12 do 14 dni szkoleniowych w modelu stacjonarnym. Uczestnik znajdzie tutaj 7 modułów, podzielonych na lekcje, zawierających równowartość 2 dni szkoleniowych. Każdy moduł kursu „Akademia Szefa” omawia inny obszar tematyczny dotyczący pracy szefa. Ponadto, w każdej lekcji uczestnik znajdzie ćwiczenia, scenki sytuacyjne oraz testy wiedzy. Po ukończeniu kursu „Akademia Szefa” lider, kierownik czy szef będzie sobie radzić znacznie swobodniej z różnymi zachowaniami i sytuacjami w praktyce. Przykładowo: będzie wiedział jak odmawiać, jak rozpoczynać współpracę z nowymi członkami zespołu, jak reagować na nieporozumienia pomiędzy pracownikami, jak zwracać uwagę koledze, który prywatnie jest kumplem, a zawodowo - podwładnym, jak poprawnie reagować na powtórne niewykonanie zadania na czas, itp.
Akademia sprzedaży i obsługi klienta

Akademia sprzedaży i obsługi klienta

10h 20min
Kurs „Akademia sprzedaży i obsługi klienta” przekazuje kompleksowy zestaw wiedzy i umiejętności niezbędnych do skutecznych działań w sprzedaży. Na wstępie, handlowiec uczy się najważniejszych zasad pozyskiwania nowych klientów i przygotowania do kontaktu. Pojęcia takie jak macierz BCG, marża oraz zysk to ważne aspekty tej części. Następnie, handlowcy uczą się jak skutecznie rozmawiać z nowymi klientami oraz asystentami osób decyzyjnych. Kolejny ważny obszar poznawanych umiejętności to badanie potrzeb: jak pytać, aby nie przepytywać? Dlaczego dzwonię akurat do tego klienta? Moduł kursu „Akademia sprzedaży i obsługi klienta” poświęcony prezentacjom biznesowym uczy, że warto mieć pomysł, opanowany przekaz oraz wiedzę w jakiej kolejności i formie przedstawiać prezentację. Najbardziej wyczekiwanymi modułami kursu „Akademia sprzedaży i obsługi klienta” są negocjacje i obsługa reklamacji. To dwa czołowe tematy dla osób pracujących w sprzedaży z klientami. Oba moduły demonstrują ważną strategię „win-win” lub często „ok-ok”. Przedstawione narzędzia i techniki zakładają dbanie o relację i bycie skutecznym. Ostatnie dwie części kursu „Akademia sprzedaży i obsługi klienta” omawiają działania posprzedażowe - up-selling i cross-selling - oraz windykację z ludzką twarzą. Efektem odbycia kursu są kompleksowe kompetencje potrzebne do odbycia skutecznego procesu sprzedażowego - od wyszukania klienta do trudnych rozmów dotyczących płatności.
Akademia Excel podstawowy

Akademia Excel podstawowy

5h 0min
Kurs ten przybliży Tobie krok po kroku najważniejsze zasady pracy z arkuszem kalkulacyjnym. od podstawowych formuł i zasad wpisywania danych i liczb do komórek poprzez przydatne ćwiczenia z formułami, formatowaniem komórek, kopiowaniem większej ilości danych, praca na tabelach, filtrowanie i sortowanie danych, formatowanie warunkowe, przygotowanie do druku danych, prezentacja wykresów, skróty klawiszowe niezbędne w codziennym użytku.
Problem solving

Problem solving

2h 25min
W kursie pod tytułem „Problem Solving” poznasz metodę wykorzystywaną w wielu organizacjach do skutecznego rozwiązywania problemów biznesowych. Realizując poszczególne lekcje kursu „Problem Solving” dowiesz się m.in.: - co to jest Problem Solving i kiedy go stosować? - jak identyfikować problemy w Twojej organizacji? - jaka jest definicja samego problemu? Następnie poznasz kroki, które należy stosować by technika Problem Solving była skuteczna: Diagram Ishikawy, analizę „x Dlaczego?”, burzę mózgów, matrycę wyborów oraz dowiesz się jak wdrażać i sprawdzać rozwiązania.
Rekrutacja

Rekrutacja

2h 15min
Kurs „Rekrutacja” porusza tematykę skutecznego procesu rekrutacyjnego. Z pewnością masz za sobą doświadczenie w doborze pracowników, a w praktyce zawodowej stosujesz wiele różnorodnych narzędzi, by zatrudniać najlepszych z najlepszych. Wiesz też, że ciągłe zmiany zachodzące na rynku pracy wywołują konieczność modyfikacji metod i technik zarządzania personelem. Nieuniknione staje się więc nieustanne doskonalenie w obszarze wykonywanego zawodu. W ramach kursu „Rekrutacja” omówię najważniejsze aspekty skutecznego procesu doboru pracowników na współczesnym rynku pracy z akcentem na niestandardowe rozwiązania.
Employer branding

Employer branding

2h 13min
W ramach kursu „Employer Branding” poznasz koncepcję budowania marki pracodawcy, łączące teorię z praktyką zarządzania i bazujące na wieloletnich doświadczeniach oraz błędach organizacji aspirujących do uzyskania pozycji pracodawcy z wyboru. Zakres tematyczny kursu „Employer Branding” obejmuje zagadnienia niezbędne do rozpoczęcia świadomego kształtowania marki pracodawcy, praktyczne narzędzia wykorzystywane w procesie tworzenia strategii i przykłady konkretnych działań z tytułu Employer Branding. Dowiesz się, jaką wartość ma marka pracodawcy w kontekście prowadzenia działalności, jak mierzyć wartość marki, jakimi wskaźnikami i danymi się posługiwać, oceniając efekty podejmowanych działań. Poznasz archetypy i atrybuty pracodawcy, które pomogą zbudować właściwą strategię komunikacji czy propozycję wartości zatrudnienia. Nauczysz się projektowania programów z zakresu zarządzania personelem, stanowiące sprawdzone narzędzia kształtowania marki pracodawcy.
Digital w marketingu

Digital w marketingu

2h 32min
Kurs „Digital w marketingu” przybliży Wam podstawową wiedzę z zakresu projektów digitalowych, a także pomoże skupić się na ich aspektach biznesowych. Wyodrębnia on również obszary w projektach typu Digital, które są często pomijane w procesie zaznajamiania się z realizacją działań, a mają istotne znaczenie dla ich jakości oraz skuteczności ich przeprowadzenia. Podczas kursu „Digital w marketingu” analizujemy i skupiamy się głównie na realizacjach kampanii reklamowych, wyborze partnerów oraz realizacjach opartych na procesie produkcji - takich, jak aplikacje, czy serwisy internetowe.
Lean Management

Lean Management

1h 6min
Przed Tobą zagadnienia z dziedziny Lean Management, która znana jest także pod nazwą Szczupłe Zarządzanie. Marnotrawstwa występują w każdej organizacji i generują zbędne koszty. Dlatego firmy wdrażają system zarządzania Lean Management, umożliwiający nieustanne identyfikowanie i eliminowanie strat. W kursie „Lean Management”: - zapoznasz się z podstawowymi pojęciami z dziedziny Lean Management i jego krótką historią - poznasz rodzaje marnotrawstw i ich przykłady, - poznasz sposoby identyfikowania i eliminowania strat, - poznasz metodę GEMBA WALK, - zapoznasz się z cyklem Ciągłego Doskonalenia - ,,PDCA’’.
Akademia Excel zaawansowany

Akademia Excel zaawansowany

5h 33min
W kursie 'Akademia Excel Zaawansowany' znajdziesz najważniejsze zagadnienia i zasady pracy w Excelu, które pozwolą Ci wykonać codzienną pracę jeszcze szybciej i efektywniej. Znajdziesz tu bardziej zaawansowane zagadnienia przydatne do analizy danych. Zaczynając od funkcji średniozaawansowanych, poprzez funkcje czasowe, logiczne, tekstowe, tabele przestawne, filtrowanie zaawansowane, analizę danych po wykresy. Po tym kursie Twoja znajomość pracy w Excelu będzie na poziomie zaawansowanym, a wszelkie analizy nie będą sprawiały Ci żadnej trudności.
Motywacja i motywowanie

Motywacja i motywowanie

3h 9min
W trakcie kursu „Motywacja i motywowanie”, tematem przewodnim jest motywacja. Motywacja, motywowanie, angażowanie i zaangażowanie, efektywność, wywiązywanie się z obowiązków, wypełnianie zadań, premie, pensje, podwyżki i nagrody, pochwały to pojęcia, które krążą w głowie wokół hasła motywacja, często mając z nią niewiele wspólnego lub oddziałując zupełnie inaczej niż potocznie się o tym myśli. W ramach kursu „Motywacja i motywowanie”, naszą wspólną pracę nad tematem zaczniemy więc od wyjaśnienia sobie szczegółowo czym jest, a czym na pewno nie jest motywacja. Przyjrzymy się też w jakim zakresie, jako szefowie, mamy właściwie wpływ na to, że nasz pracownik jest zmotywowany. W trakcie kursu „Motywacja i motywowanie” obalimy też kilka mitów na temat roli pieniędzy w pobudzaniu motywacji i motywowaniu. Poznasz też kilka przydatnych narzędzi w formie algorytmów prowadzenia trudnych rozmów. Dowiesz się jak rozmawiać z podwładnymi, o tym co ich motywuje. Przygotujesz się do interweniowania, gdy wyjątkowo marudny maruda podcina skrzydła innym osobom w zespole i poznasz sposób wręczania nagród podwładnym tak, aby poczuli się jak laureaci zasłużonego Oscara!
Negocjacje i finalizacja

Negocjacje i finalizacja

2h 13min
W ramach kursu „Negocjacje i finalizacja”, oprócz dawki praktycznej wiedzy, zobaczysz w zaimprowizowanych scenkach przykłady najczęściej popełnianych błędów negocjacyjnych, jak i dobre praktyki, które możesz wykorzystać w kontakcie ze swoimi Klientami. Brak przygotowania się do negocjacji to najkrótsza droga do porażki, dlatego na ten etap procesu kładziemy największy nacisk i to w dwóch płaszczyznach: merytorycznej, gdzie ważne są twarde parametry, liczby i matematyka handlowa, ale także na płaszczyźnie psychologicznej, gdzie umiejętność panowania nad emocjami własnymi i wpływania na emocje drugiej strony jest bezcenna. Kurs „Negocjacje i finalizacja” pokaże Ci, że w świecie B2B, gdzie budowanie długofalowych relacji jest kluczem do sukcesu, bardzo ważne staje się podejście Stevena Coveya, który słowami „Każdy wygrywa, albo nici z interesu”, wyjaśnia i wprowadza nas w tajniki strategii, która może dostarczyć satysfakcji obydwu stronom. Jak to realizować w praktyce dowiesz się w części dotyczącej stylów negocjacyjnych. Mottem kursu „Negocjacje i finalizacja” są słowa Abrahama Lincolna: „Jeśli miałbym osiem godzin, aby ściąć drzewo, poświęciłbym sześć z nich na ostrzenie piły”. Mowa tu o etapie przygotowania i planowania swoich działań negocjacyjnych.
Wystąpienia publiczne

Wystąpienia publiczne

2h 55min
Kurs „Wystąpienia publiczne” skupia się wokół umiejętności budowania poczucia własnej wartości i umiejętności jako prezentera. Od pokonywania stresu przez mierzenie się z budowaniem na szybko ciekawych pomysłów, aby następnie je przedstawić w interesujący i angażujący sposób. W trakcie kursu „Wystąpienia publiczne” poznasz tajniki przygotowania się do wystąpienia publicznego zarówno od strony koncepcji i planu jak i aspektów technicznych. Nauczysz się skuteczniej kontrolować mowę ciała, mieć świadomość zarządzania odbiorcami w sposób świadomy i interesujący. „Wystąpienia publiczne” to kurs dla każdego potencjalnego prelegenta.
Nawyki

Nawyki

1h 48min
Kurs „Nawyki” porusza problematykę zmiany. Gdy tylko czekasz na coś, to motywacja zawsze spada. Nie ma co czekać. Zacznij dziś zrobić nawet mały krok w Twoim celu. Lepszego momentu nigdy nie będzie. Z Twoimi nawykami pewnie jest podobnie. Też wiesz, że warto, ale tak naprawdę to wolałbyś ich nie zmieniać. Ale wiesz, co? LEPIEJ NIE BĘDZIE. Albo spróbujesz po raz 70 wprowadzić zmianę i w końcu ją zrobisz albo znowu będziesz sfrustrowany i niezadowolony. Satysfakcja zawsze jest po drugiej stronie i ukrywa się za naszym strachem. Lepszego czasu nie będzie! Za tydzień, gdy sobie ponownie powiesz, że Ci się nie udało, nie będzie lepiej. Jaki z tego wniosek? Zrób to w końcu, bo lepszego czasu na zmiany nie będzie!!! Serio!
Stres

Stres

2h 2min
Kurs pod tytułem „Stres” pokazuje, że sportowiec, astronauta, żołnierz, polityk czy menedżer to zawody, w których wysoka odporność na stres jest niezbędna, by osiągnąć sukces. Oczywiście, trzeba być jeszcze dobrym w swojej dziedzinie, jednak to, czy ktoś, uprawiając ten zawód, znajdzie się na szczycie, jest uwarunkowane właśnie wytrwałością, umiejętnością radzenia sobie z presją i wyzwaniami. Kurs „Stres” udowadnia, że w innych zawodach, pozornie mniej wymagających odporności psychicznej, bardzo przydaje się umiejętność radzenia sobie ze stresem. Odporność psychiczna wpływa na wszystkie aspekty Twojego funkcjonowania jako pracownika, ale także w sferze prywatnej. Im wyższa odporność na stres, tym lepsze wyniki i samopoczucie. Dobra wiadomość jest taka, że można ją rozwijać. Podczas kursu „Stres” dowiesz się na czym on polega, jak wpływa na nasz organizm, psychikę i efektywność. Zastanowisz się, co u ciebie wywołuje stres, jak reagujesz na sytuacje stresujące i co robisz, by się zrelaksować. Po tej refleksji, będziesz mieć okazję poznać i przećwiczyć najskuteczniejsze metody radzenia sobie ze stresem oraz wyzwaniami, a także dowiesz się, jak możesz poprawić swoją koncentrację, czy wreszcie jak zbudować nowe, zdrowe nawyki.
Obsługa Klienta i Reklamacje

Obsługa Klienta i Reklamacje

3h 49min
Kurs „Obsługa klienta i reklamacje” zawiera bloki tematyczne, począwszy od badania potrzeb przez obsługę reklamacji, a na upsellingu i cross-sellingu kończąc. Jest to kompleksowy zestaw dla działów obsługi klienta oraz serwisu, których zadaniem jest nie tylko umiejętność sprawdzenia statusu sprawy i sytuacji, ale i oferowanie komplementarnych, uzupełniających elementów oferty. Wszystko w duchu ok-ok w relacjach z klientami. Kurs „Obsługa klienta i reklamacje” omawia narzędzia w postaci algorytmów, jak i sprawdzone praktyki w wielu sytuacjach, w tym część z nich zainscenizowana w scenkach sytuacyjnych.
Programy adaptacji pracowników

Programy adaptacji pracowników

2h 8min
W kursie "Programy adaptacji pracowników" zaprezentowane zostały sposoby budowania takich programów adaptacji jak PRE-boarding, ON-boarding, RE-boarding i OFF-boarding, które są skierowane do różnych grup pracowników. W ramach tego kursu dowiesz się co jest powodem tego, że na jednym stanowisku pracy zaprojektowany w organizacji proces adaptacji się sprawdza, a na innym – nie? Poznasz kluczowe osoby odpowiadające za proces adaptacji oraz ich zadania. Ponadto dowiesz się o 4 obszarach efektywnego wdrażania pracownika z zastosowaniem modelu 4C, zapoznasz się z niezbędnikiem procesu adaptacji, wszystko po to, aby samodzielnie kreować pozytywne doświadczenia adaptacyjne w swojej organizacji.