Akademia Zamykania Sprzedaży: Twoja Droga do Mistrzostwa w Finalizacji Transakcji

W dzisiejszym dynamicznym świecie sprzedaży, skuteczne zamykanie transakcji to klucz do sukcesu. Akademia Zamykania Sprzedaży została stworzona z myślą o tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności i osiągać lepsze wyniki w finalizowaniu sprzedaży. Program oferuje kompleksowe szkolenia, które obejmują zarówno teorię, przede wszystkim praktyczne ćwiczenia, pomagając uczestnikom stać się mistrzami w zamykaniu transakcji. Poniżej zapraszamy do krótkiego wywiadu, który udzielił nam Trener Tomasz:
18.06.2024przeczytasz w 5 min
Akademia Zamykania Sprzedaży: Twoja Droga do Mistrzostwa w Finalizacji Transakcji

Zacznijmy od podstaw. Czym jest Akademia Zamykania Sprzedaży?

Tomasz: Akademia Zamykania Sprzedaży to zaawansowany program szkoleniowy, który ma na celu wspierać sprzedawców w rozwijaniu ich umiejętności w finalizowaniu transakcji. Program łączy teorię z praktycznymi ćwiczeniami, aby uczestnicy mogli stać się skutecznymi w zamykaniu sprzedaży i osiągać lepsze wyniki.

Jakie cele przyświecają tej akademii?

Tomasz: Główne cele akademii to indywidualna diagnoza kompetencji, świadomość i analiza wskaźników skuteczności, rozwój umiejętności, zwiększenie skuteczności sprzedaży oraz satysfakcja 
 z osiąganych rezultatów. Każdy z tych elementów jest kluczowy, aby uczestnicy mogli osiągnąć sukces 
 w sprzedaży.

Możesz opowiedzieć więcej o procesie diagnozy kompetencji?

Tomasz: Oczywiście. Na początku akademii każdy uczestnik przechodzi przez szczegółową analizę swoich umiejętności handlowych. Używamy narzędzia o nazwie Koło Kompetencji, które pozwala ocenić różne aspekty umiejętności sprzedażowych. Bierzemy do analizy dziesięć kluczowych kompetencji niezbędnych podczas procesu zamykania sprzedaży. Wyniki tej analizy pomagają nam zidentyfikować indywidualne obszary o rozwoju i dostosować program szkoleniowy do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika. adakemia_zamykania_sprzedaży_proces_diagnozy_kompetencji.png

Jakie umiejętności są rozwijane w trakcie szkolenia?

Tomasz: Pracujemy nad szerokim zakresem umiejętności, takich jak asertywność, orientacja na cel, proponowanie rozwiązań, zadawanie pytań, aktywne słuchanie, przygotowanie do spotkania, prowadzenie spotkania, praca z obiekcjami, praca z ceną i finalizacja sprzedaży. Każda z tych kompetencji jest kluczowa dla skutecznego zamykania transakcji.

Wspomniałeś o analizie wskaźników skuteczności. Jak wygląda ten proces?

Tomasz: Analiza wskaźników skuteczności obejmuje ocenę ilości złożonych ofert, wykonanych telefonów, odbytych spotkań oraz zamkniętych transakcji przed, w trakcie i po zakończeniu akademii. Regularne monitorowanie tych wskaźników pozwala uczestnikom śledzić swoje postępy i wprowadzać niezbędne zmiany w procesie sprzedaży.

Jak wygląda typowy dzień w trakcie szkolenia?

Tomasz: Program szkoleniowy jest intensywny i składa się z różnorodnych metod pracy, takich jak ćwiczenia indywidualne i grupowe, symulacje trudnych sytuacji, nagrania wideo, analiza, gry szkoleniowe, debaty i co najważniejsze treningi umiejętności. Każdy dzień jest ciekawy, inny  i intensywny, rozpoczyna się od przedstawienia programu i integracji grupy, a następnie przechodzimy do konkretnych tematów, takich jak aktywność w procesie zamykania sprzedaży, kontakt z klientem po wysłaniu oferty, metody prowadzenia spotkania, praca z ceną , praca z obiekcjami czy finalizacja sprzedaży.

Co wyróżnia waszą akademię na tle innych programów szkoleniowych?

Tomasz: Akademia wyróżnia się indywidualnym podejściem do każdego uczestnika, intensywnymi 
 i praktycznymi szkoleniami oraz kompleksową analizą wskaźników skuteczności. Ponadto, oferujemy opcjonalne wsparcie wdrożeniowe i powtórne badanie wskaźników po zakończeniu akademii, aby monitorować dalszy rozwój uczestników. Akademia sprzedaży wyróżnia się tym, że przez kilka dni koncentrujemy się na finalizowaniu sprzedaży, poprawieniem skuteczności handlowej od złożonej oferty klientowi po jej finalizację.

Na koniec, dlaczego warto dołączyć do Akademii Zamykania Sprzedaży?

Tomasz: Dołączenie do akademii to inwestycja w swoje umiejętności i przyszłość zawodową. Uczestnicy nie tylko nauczą się skutecznie finalizować transakcje, ale także zwiększą swoje wyniki sprzedażowe 
 i czerpać będą większą satysfakcję z pracy. Program to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności, które pozwolą stać się ekspertem w zamykaniu sprzedaży.

Co jeszcze warto dodać o Akademii?

Tomasz: Akademia nie kończy się jedynie na szkoleniach. Oferujemy również możliwość konsultacji po zakończeniu programu, aby pomóc uczestnikom wdrożyć zdobyte umiejętności w praktyce. Chcemy, aby nasi absolwenci nie tylko wiedzieli, jak zamykać sprzedaż, ale żeby stali się w tym mistrzami i mogli dzielić się swoimi sukcesami z innymi.

autor:Zespół Skills-ArenaZespół Skills-Arena
Testuj za darmo!
Wypełnij fomularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą, aby uzgodnić termin bepłatnej prezentacji platformy szkoleniowej Skills ArenyUmów demo