Zdobędziesz najważniejsze umiejętności w zakresie komunikacji, delegowania i egzekwowania zadań oraz rozwiązywania różnego rodzaju trudnych sytuacji w codziennej pracy IT.
Trenerzy: Rafał Włosiński +4
Skala trudności:
dot
dot
dot
dot
dot
Czego nauczysz się podczas szkolenia:
Komunikacja nastawiona na współpracę
Delegowanie zadań
Asertywność
Świadomość roli lidera
Wymagane doświadczenie
Posiadanie zespołu min. 1 osoby do delegowania i egzekwowania zadań. uczestnikiem może być również kandydat lub PM
Dla kogo przeznaczony jest ten kurs
Liderzy IT. Kierownicy projektów IT.
Opis kursu
Autorski, stacjonarny kurs "Lider w IT" rekomendujemy osobom, które chcą rozwinąć swoje umiejętności komunikacji. W ramach kursu "Lider w IT", proponujemy skuteczny program z najważniejszymi podstawami wiedzy psychologicznej oraz solidne przećwiczenie kluczowych umiejętności z komunikacji i rozwiązywania sytuacji trudnych w realiach IT. Jak zarządzać zespołem developerów i frontendowców, jak komunikować oczekiwania i je egzekwować, jak rozmawiać o celach zogdnie z regułą "twardo dla zadań i miękko do ludzi" - wszystko w celu budowania pozycji lidera w zespole z jednoczesnym rozwojem umiejętności komunikacji społecznej.
Konstruuje i wspiera działania rozwojowe ludzi, którzy w różnych obszarach tworzą firmy i organizacje biznesowe. Prowadzi warsztaty w oparciu o sprawdzoną wiedzę z zakresu psychologii. W pracy korzysta ze swoich doświadczeń, jako praktyk biznesu, dzieląc się swoimi doświadczeniami menedżerskimi. Praca z ludźmi jest jego pasują, Od 5 lat prowadzi również terapię par oraz pracuje z osobami uzależnionymi. Pracuje głównie z menadżerami, oraz zespołami menedżerskimi, osobami zajmującymi się obsługą klientów. Prowadzi warsztaty w oparciu o sprawdzoną wiedzę z obszaru psychologii. Na warsztatach pracuje w oparciu o realne sytuacje i potrzeby Uczestników. Lubi łączyć pracę w oparciu o procesy grupowe z jednoczesnym wykorzystaniem narzędzi z obszaru moderacji. Pracuje indywidualnie w procesach coachingowych.
Łukasz Pustelnik
Trener biznesu, umiejętności sprzedaży i zarządzania
Trener i konsultant. Członek Polskiego Towarzystwa trenerów Biznesu oraz certyfikowany trener metodologii DISC EVERYTHING. Jest wykładowcą na SWPS Poznań na studiach podyplomowych „Psychologia w biznesie”. Pracuje głównie z menadżerami i handlowcami. Prowadząc warsztaty mocno dba o komfort psychologiczny uczestników szkolenia oraz realność i praktyczność zajęć. Jako zapalony sportowiec oraz instruktor narciarski uważa, że poza wiedzą i przyjazną atmosferą na szkoleniu tylko solidny trening i praca na realnych przykładach może wprowadzić na wyższy poziom. Praktykuje również „on the job training” z menadżerami i handlowcami.
Adrian Janik
Psycholog, trener biznesu, przedsiębiorca
Jest trenerem biznesu, psychologiem, konsultantem i terapeutą organizacji. W ciągu ostatnich 12 lat zrealizował kilka tysięcy godzin warsztatowych dla menadżerów i zespołów. Zajmuje się też wsparciem indywidualnym w formie sesji coachingowych i konsultacyjnych. W pracy szkoleniowej stosuje podejście praktyczne, oparte o coaching narzędziowy i symulacje. Pracuje głównie z menadżerami i liderami wszystkich szczebli organizacji w firmach produkcyjnych, logistycznych, instytucjach finansowych i branży e-commerce. Samoorganizującym się zespołom pracującym w oparciu o metodologie zwinne (SCRUM), pomaga osiągać wysoką efektywność. Z działaniami wsparcia i customer service pomaga wypracowywać efektywne narzedzia i standardy obsługi klienta.
Dariusz Stanko
Trener biznesu, coach, supervisor i opiekun klientów
Zawodowo jest trenerem biznesu, freelancerem współpracującym m.in. z: Coach.pl, Ośrodek Negocjacji KONTRAKT, Grupa Szkoleniowa Kontrakt-OSH, Training Partners, Westhill Consulting, Centrum Szkoleń i Coachingu, Instytut Szefowania. Współtworzył, był współwłaścicielem i wykładowcą w Polskiej Szkole Trenerów Biznesu „KONTRAKT” w Warszawie. Jest też wykładowcą na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu (Negocjacje w biznesie i życiu społecznym), na Uczelni Łazarskiego w Warszawie (Szkoła Trenerów i Coachów) oraz na Collegium Witelona w Legnicy (Coaching we wsparciu psychologicznym). Pracuje z kadrą kierowniczą i top management w projektach coachingowych i szkoleniowych. Same warsztaty, coachingi i superwizje prowadzone są metodą obrazującą mocne strony oraz obszary do rozwoju uczestników biorących udział w procesie. Analizą tych obszarów jest zarówno wymiana doświadczeń, jak i wytycznymi do świadomego korzystania z indywidualnych umiejętności. Koncepcją, o którą opiera się metoda pracy jest cykl Kolba, zwanej Experiential Learning Model.
Rafał Włosiński
Trener biznesu, konsultant HR, Manager Praktyk, Typolog osobowości
Zawodowo jest trenerem biznesu, konsultantem HR i typologiem osobowości. Jego dorobek zawodowy to 20-letnie doświadczenie w korporacjach, w zarządzaniu ludźmi, procesami i projektami. Duże znaczenie przykład do wartości w biznesie oraz zaangażowania współpracowników. Wspiera uczestników w rozwoju również kompetencji sprzedażowych. Doradza organizacjom i konsultuje zmiany strukturalne oraz kulturowe w organizacjach w zakresie HR. Wspiera indywidualny rozwój poprzez doradztwo dotyczące typologii osobowości. Jego domeną jest rozwój postaw i „miękkich” umiejętności z zakresu przywództwa i zarządzania, a także sprzedaży. Ważne dla niego jest aby uczyć podejścia z ludzką twarzą, które uruchamia i angażuje, a nie „łamie”. Posiada wieloletnie doświadczenie zarządzania rozwojem współpracowników, a także pracy szkoleniowej ze specjalistami, kadrą operacyjną a także managementem.
Poznaj naszą ofertę
Testuj za darmo! Wypełnij formularz, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą, aby uzgodnić termin bezpłatnej prezentacji platformy szkoleniowej Skills Arena.
Jesteśmy twórcami nowoczesnej platformy blended learningowej, stanowiącej odpowiedź na zmieniające się potrzeby szkoleniowe biznesu. Wykorzystujemy narzędzia do nauki online, jednocześnie zapewniając użytkownikowi kontakt z trenerem. Kształcimy pracowników różnych szczebli, oferując wszechstronny program szkoleniowy.